Posted by: Kei | juuli 28, 2008

27. juuli Fossbakken. Tjuskjaer


27. juuli Fossbakken. Tjuskjaer

Täna hommikul me päevitame.

Keegi ei kiirusta nende sõiduriiete selga panemisega. Õhtul võtad küll kõik oma eluks vajalikud sünteetilised liibuvad ja pehmendustega tuulekindlad hilbud magamiskotti kaasa nagu kõige kallima endale kaissu, aga hommikuks on see pirtsakas riie endiselt niiske ja nätske. Ei piisa öö läbi sinu kuuma keha vastu olemisest, et kuivada. Nüüd kui päike ei peida end pilve taha laotame kõik oma konstantselt niisked rattariided murule ja puu otsa laiali. Tuul kuivatab. Päike desinfitseerib.  

päike desinfitseerib
päike desinfitseerib

Mõnus on elu, ilus on Norra, kõht on täis ja päike paistab. Kommi on veel ja küpsist saab tee kõrvale näsida. Jõgi vahutab siin samas kõrval. Ahhh! Mida enamat tahta. Kõik on kohe väga väga hästi.

Õhtu lõpuks põikasime hetkeks tänaseks juba suletud vaatamisväärsuse sildi alt õuele. Kõik kolm reisiseltsilist keksisid ümber murukatustega majade, fotoaparaadid valmis tulistamiseks kindlalt pihus. Mina kukkusin ratta seljast otse maapinnale ja sinna ma lebama ka jäin. Selili, käed laiali, silmad pilvedes. Kui mõnda aega niiviisi vaikselt lebad, siis tunned kuidas sa selle maapalliga läbi kosmose kihutad, nagu karuselli peal. Igaks juhuks tuleb küüned maasse suruda, et suure hooga mitte minema lennata. Hingasin ja lendasin. Hingasin ja ühtäkki hingas maa minuga kaasa või hingasin mina maaga kaasa igal juhul enam ei olnud vaja kramplikult rohututtidest kinni hoida, et mitte iga hetkega siit keralt kosmosesse lennata. See on see armastus, mis sind kinni hoiab, et mitte minema tuhiseda, see külgetõmbejõud, see gravitatsioon.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: