Posted by: katrin | märts 10, 2009

Haanja maratoni peegeldused 2009


Jah, pärast 40km maratoni oli 11-tunniseks veninud tööpäev vaat et sama suur katsumus 🙂

 

Aga minu muljetused siis siin. Hommik oli reibas ja ootusärev. Päike säras ja lumi eretas. Suusad olid öösel proffide poolt määritud.

 

 

 

Fotograaf Irene töötas palehigis. Stardis tegime pahaaimamatult pilti kohaliku suusaässaga – läki-läki, hülgevuntside ja puusuuskadega vahva vanamehega. Hiljem selgus, et see oli minu jaoks üks suuremaid saavutusi seesama karvamüts alistada:)) Minu põhilised konkurendid lõpuneljandikul olidki härrad vanuseklassis 60+. Aga alguse juurde tagasi. Lubasin Marikal sabas püsida kuni selgus, et mind on haaratud massistseenidesse

– juba esimestel kilomeetritel leidsin end suures kukkujate külakuhjas, mille lahtiharutamine maksis mulle tõenäoliselt koha esikümnes;) – no oma sada tüüpi liugles vahepeal mööda ja kaugele ette, Mari nende eesotsas… tegin siis hullu tööd, et aega tagasi võita, vere maitse oli suus üles-alla rajaprofiilist, kuni esimese toitlustuspunktini. Ja imelugu – seal kuulsin korraga täiesti selgesti, kuidas Marika mind hüüdis, ja minus tekkis korraks uhkus ja lootusesäde, aga noh, elav kujutlusvõime teeb teadagi imesid…) Järgmine kümme läks rahulikumalt, hindasin olukorda adekvaatsemalt, vahtisin hoopis rohkem ringi ja imetlesin läbi erekollaste prillide võrratuid postkaardivaateid.

Enesetunne oli hea. Kakskümmend juba selja taga! Siis, poole distantsi peal tekkis väsimus, kätest kadus korraga jõud ära ja lükkasin pudruste kätega tahtejõuga ennast edasi läbi kolmanda kümne. Vahepeal üritasin energiabatooni mäluda, aga see oli kõva ja külm ja jäi kurku kinni, otsustasin, et parem siiski hingan kui lämbun toitumise nimel. Ja jätsin batooni toitlustuspunkti ajaks ootele. Päike omakorda säras ja sulatas rada, nii et igasugune pidamine kadus ära. Suuremad ja väiksemad tõusud tähendasid toredat käärjooksu minu jaoks. Vahepeal kukkusin ka stiilselt kõhuli täiesti mitteohtlikus väikses survis – aga tuleb end samas tunnustada, et kõik ohtlikud laskumised seljatasin püstijalu!

Etteruttavalt – minu viimane kukkumine toimus ka siledal põllul, õrnas kurvis, kus ma ilmselt väsimusest lihtsalt külili ümber kukkusin, elegantselt ja totakalt. Kolmas ja neljas toitlustuspunkt olid üsna lähestikku. Sain ka oma neetud batooni sooja teega alla loputatud.

Lisaks muidugi hapukurki ja muud head-paremat. See minu väsinud kehale ilmselt meeldis. Sest pärast neid punkte olin jälle nagu ümbersündinud – kihutasin vuntsidega läki-läkist mööda ja veel ühest punase jopega soome vanamehest, kellega me enne tükk aega koos olime sõitnud ja siis oli korraga sein ees – kõrguste vahe 32m ehk umbes sama hea kui suuskadega kümnendale korrusele ronida. Uhh, üleval lõõtsutasin tükk aega enne kui pilt jälle ette tuli ja edasi sai sõita. Aga tasuks avanes vaade otse Suurele Munamäele! Ja teadmine, et lõpuni on ainult 4km. Jõud tuli tagasi ja tükk aega ei läinud minust enam kedagi mööda, alles päris lõpus jõudsid ühed Võru poisid kandadele ja tegid finišikoridoris platsi puhtaks. Nojah, ega ma kade ei olnud, lasin neil minna ja rõõmu tunda.

 

Sain ise see-eest segamatus rahus finišiliinil meie fotograafile oma uljast sammu demonstreerida. Väga soe ja tore vastuvõtt oli! Nagu Euroopa meistri tunne kohe. Ja uhke tunne, et läbi sõitsin. Irentsilt kuulsin et Marika oli pool tundi varem lõpetanud – ja tuju läks veel paremaks, sain rõõmustada nüüd lisaks endale ka teiste tulemuste üle.

Tubli, Marika! Hea et ikka pika raja valisid. Mulle kohe hullupööra meeldis see maraton. Täiesti kindlasti tahan sinna veel tagasi! Ja soovitan teistele ka – läbi raskuste tippude poole! … Pärast tuli veel kuum saun ja rammestunud loksumine bussis Tallinna poole. Ma vist ei oska ühelt maratonilt tõepoolest enamat tahta, kõik oli viimase peal.

 

 

Nüüd on kell küll niikaugel, et homne päev juba paistab otsapidi.

Head ööd ja järgmiste kirjadeni!

 

Kati

tubli mari

tubli mari

rahvasportlane finishis

rahvasportlane finishis

konkurentidega stardis

konkurentidega stardis

ivar suusaässade haardes

ivar suusaässade haardes

suurtoetaja irene

suurtoetaja irene


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: