Posted by: Kei | september 16, 2009

SEB Sügisjooks 2009


Pühapäeva hommik algab sellega, et kell 9 ronib läbi lahtise katuseakna ruupori valjuhääldi spordireporteri kõuekõmin otse mu unisesse kõrva, nagu tüütu porisev kärbes…. Ja mina olin otsustanud see hommik maaaagada mõnusalt ja piiiikalt. Jah… sest start 10 km kepikõnnile antakse alles kell 12.30. Aga ei midagi, teen küll nägu , et magan ja surun silmi kinni, kuid uni on läinud ja asendunud hoopistükkis stardieelse ärevusega. Tund enne starti on mul kõik tarvilikud ja mitte tarvilikud toimetused tehtud. Kõht täis, jooksuvarustus seljas- peas- käes. Seisan kimbatuses keset tuba ja ei oska endaga midagi peale hakata. Starti minek minu juurest võtab aega täpselt 5 minutit. Mul oli 55 minutit ülearu palju aega.

Helistan Marile. See ei tõsta toru. On tähtis ja toimekas oma tennise Leedide koosolekul.

Otsustan, et ahhhh… lähen selle möllu sisse. Hea, et läksin. See on hullumaja puhvet. Rahaautomaat ei anna tavapärast 250.- kroonist võimalust raha välja võtta. Kõik väikesed kupüürid on otsad andnud selle massi  käe all. Stardimaks 220.- Kellyle, see sai võetud siis 500 kroonisena.

Helistan Kellyle. See tõstab toru: „Olen söögiplatsil.“ Põiklen terve vabaduse platsi risti põiki läbi, küsitlen inimesi , kes on näoga, et nad juba orienteeruvad selles kaoses, kus asub Söögiplats. „Siin!“ teatab üks üle mitme pingireal istuv proua. Kõnnin kõik pingiread läbi. Kellyt ei kuskil. Helistan talle uuesti. „Ma olen siin Vabaduse Väljaku Söögiplatsil, THE Söögiplatsil.“ Ahahah, nendin mina ja keeran nina ristmiku poole mida tulutult üritavad aktiivsed kollaste vestidega vabatahtlikud kuidagi reguleerida. Autojuhid alluvad viisakalt, aga keppidega ja jalgadega kodanikud on täiesti kui kontrollimatud aatomid, ettearvamatult põrkudes üksteise vastu ja kuidagi ebaloogiliselt jõuavad siiski üle sõidutee.

Mari helistab: „Ma nüüd tulen joostes mööda Tatari tänavat, kus sa oled?“ Mina olen loomulikult Söögiplatsil ja surun endale numbrit kinnitades haaknõelu rindu. Vahepeal on selgeks saanud, et ma olen ennast püüdlikult täiesti üleriietanud. Tõnu (Kelly mees) annab mulle lahkelt oma puhta T-särgi, mida ta oli kaasa võtnud mõttega, et saab pärast higistama ajavat kepikõndi märja võistlussärgi vastu välja vahetada.

6 minutit stardini. Kontroll telefonikõne Katile. Kati taastub siiski A raja pingutustest maal ja teda meie seas täna kõndimas ei ole. Mari poetab Kati kiibi endale tasku ja teise omanimelise kiibi sõlmib ettenähtult tossupaelte vahele. Kepid paeltega ümber randmete. Pulsikellad tööle. Päike pähe.

Mari, Kei, Kelly

Mari, Kei, Kelly

Start!

„Kas pead tempole ikka vastu?!“ karjub Kelly Tõnule. „Pulss on punases!“ röögib see Kellyle tagasi. „Nagu läheks trammi peale“ nendib Mari. Liigume massis teosammul. Keppe pole ruumi kusagile maha toetada. Ikka jääb kellegi kand või varvas või kepp või kanalisatsioonikaevuluuk ette.

„Kuule, tõstame tempot,“ vaatab Kelly küsivalt käskivalt üle õla Tõnule otsa. Mis meilgi Mariga üle jääb, kepsleme klõbisevate inimeste vahel ja üritame keppe mitte sassi ajada või kellelegi jalge ette liiga kauaks jokutama jääda ja püüame püsida sportlaspere kandadel.

Möödume mitmest setmest meeskooslus- kirevast kostümeeritud seltskonnast. Möödume mitmest setmest üksik mees üritajast. Möödume mitmest setmest meeskaaslasest, kes oma naiskaaslase käest kinni hoides ühe käega ja teise käe otsas selle seljast rebitud dressipluusi ja veepudelit kannab. See kõik on minu silmale rõõmus leid. „Hmmm,“ teatan ma valjuhäälselt, „eile Pauliga rääkides ütles tema, et mis ta tuleb siia naiste vahele jõlkuma, aga näe, vaata, siin oleks olnud jõlkumist nii naiste kui meeste vahel.“

„See on väga Pauli moodi“ poetab Kelly moka otsast. Tõnu kohendab üle õla ära libisevat fotoaparaati ja teeb ühe kiirema silkamise inimeste vahelt meist mõned kümned sammud ette ning jäädvustab pildile.

Kelly tõstab tempot. Neli sammu kõndi ja kümme jooksusammu. Sedasi püsime tal kannul. „Mina kujutasin ette, et ikka kolme kilomeetri pärast laotatakse murule valge laudlina ja kaetakse kodus oma tehtud rabarberikookide ja termosteega ja siis taas rajale, et järgmise kolme kilomeetri pärast teha üks muuseumi-näituse külastus.“ Ähib Tõnu üks jalg asfaldil, teine veidi allpool kaldus ära tallatud mururibal.

Kelly tõstab tempot. Vahepeal vuhiseb mööda kaks joogipeatust, ühes on Tõnu kaduma läinud. Hiljem selgub, et ta on taas teinud kiiremad sammud ja varitseb meid ees fotoaparaadiga.

Kelly tõstab tempot

Kelly tõstab tempot

Kelly tõstab tempot. Mari on loobunud kepikõnnist ja surub kepid endale kaenla alla, samal ajal ise sammu joostes.

Kelly tõstab tempot. Karglen inimeste vahelt läbi vabandusi õhku pildudes ja saan see peale pahase podina, et see pole jooksuvõistlus vaid käimine.

Kelly tõstab tempot. Tõnut pole juba tükk aega näha.

Kelly tõstab tempot. Läheneme viimasele enne finišisirget kurvi. „Kas teeme lõpu kiirkõndspurdi?!“ vaatab Kelly üle õla ja vastust ootamata laseb puusadel käia.

Finish.

No mis see aeg võis olla? Umbes 1,5 tundi. Mari unustas kella käima panna stardis ja tegi seda kusagil poole peal, mina unustasin kella kinni panna finišis ja tegin seda alles söögilauas, Kelly unustas oma pulsikella Gisela lutipudelikotiga vanaema juurde.

Mari ja Kati ja mina oleme lunastanud endale 3 x 2 inimesele mõeldud kruiisi Helsingisse ja samal päeval tagasi. Võiks teha ühe seltskondliku sõidu muuseum-teater-kino-näitus- mõni kepikõnni üritus.

Ideedele alati avatud, Kei


Responses

  1. 12418 KVARNSTROM KEI RUILA PÕHIKOOL 1:33:46
    12407 KVARNSTROM KELLY RUILA PÕHIKOOL 1:33:44

    • Tänud Margus! 🙂 Nüüd on aeg kirjas ja märk maas mida järgminel aastal alistada. Sihid on sirged ja tahtmised kõrged. Elu on ilus. Sport massidesse! Mass tressidessed! 🙂 Kohtume pühapäeval Tartu Rattamaratonil!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: