Posted by: katrin | juuni 8, 2010

XT 12 tunni seiklus: 2.osa (WT2)


Siit tulevad Kati täiendused Kei loole läbi Walkie-Talkie 2 tiimi silmade. Koos kaartidega.

Mari sünnipäevahommik algas muide laulu ja tordiga, nagu päris. Oiliioilaaoilallallaaaa ja maasikatort! Ja veel mannapuder, kaerahelbepuder, kohv, mahlad, võileivad, kes mida soovis. Meil Monikaga jätkus sellest õhtul kella kuueni, enne lihtsalt ei läinud kõht tühjaks. Monika tegelikult ei söönud kuni lõpuni õieti midagi. Kui üks banaan välja aravata. See-eest teatas ta järgmisel hommikul uhkelt, et oli hommikul ärgates poolteist tundi järjest söönud! 🙂 Batoonid pidi võistluse käigus seega Urmas ära sööma. Tema oli tubli ja kergendas regulaarselt meie seljakottide sisu.

Nagu te teate, ei ole WT2 võistkonnas ühtegi tõsiseltvõetavat orienteerujat, meil on selline “ehk veab”- stiilis seiklejate kamp. Üritasime seegi kord endast parima anda, aga panime ikkagi kahel etapil kõvasti puusse. Kokkuvõttes 9 trahvipunkti ja viimane koht. Aga kuigi see paneb natuke ohkama, ei suuda see meid siiski edaspidistest väljakutsetest loobuma panna. Sest see on lihtsalt nii lahe! Ja me saame end lohutada igasuguste nippidega, näiteks seekord: kui trahvipunkte poleks saanud, oleksime platseerunud vahetult WT1 taha kuuendaks või kogutud punktide poolest veelgi ettepoole. Niijah, oleks tädil rattad all…

See, et meie otsustasime ujumise kasuks, tulenes lihtsalt sellest, et meil jäi ettevalmistusteks väga napilt aega, ei jõudnud süveneda, mis varustust peaks soetama ja osaliselt võibolla ka sellest, et Monika oli veendunud – ega rahvarajal ujumist küll ei ole! Kokkuvõttes mina fännasin seda etappi väga, kuna vesi oli uskumatult soe ja no mulle lihtsalt meeldib ujuda! Ja teisedki ei paistnud kurvastavat – ujusid rahulikult ja mõnuga.

Suusaorienteerumise kaardiga läks nii, et mina sain alles pärast võistlust aru, et see oli SUUSAkaart – käisime meie ringi ja imestasime, miks pooli radu, mis kaardil, pole looduses olemas, pole JÄLGEGI! Eks ole, õppetund: loe kaardi nimetust tähelepanelikult! Nüüd me teame igatahes, et rohelised rajad tähistavad suusaradu.

roheline tähistab SUUSArada

Esimene rattaetapp läks meil täitsa kenasti, jõudsime õigeks ajaks vahetusalasse, olles oma kohta parandanud 2 võrra. Köieülesannet Kei juba kirjeldas. Ja Bingo ülesehitust. Meie oma uhkuseks saime bingos 4 punkti 5st, kammisime seal metsa vist küll kõige kauem.

4 5st: selle üle oleme uhked!

Ja siis tuli teine rattaetapp – meie päeva prohmakas. Kuna kaardil puudus mõõtkava, ei osanud me vahemaid adekvaatselt hinnata. Hakkasime punkte võtma kõige pikemat teed pidi. Võtsime küll jälle ilusaid orienteerumispunkte, mis olid teest üpris kaugel, aga ühel hetkel taipas keegi kella vaadata ja selgus, et vahetusalani on jäänud pool tundi. Meil aga sõita jäänud vähemalt sama pikk distants, kui me seni (koos punktide otsimisega) tund aega olime tulnud, üle 20 km. Ja siis küsis Urmas igaks juhuks minult kella, et kontrollida kas tema rattakell on ikka õige. Noh, ja nagu paroodiafilmis, selgus loomulikult, et rattakell on 10 minutit taga! Hakkasime pedaalima nii nagu jaksasime. Poolel teel Veriora ja Nulga vahel helistasime Randyle ja küsisime, kas me nüüd oleme mängust väljas, kuna meie trahviaeg on tiksunud juba miinusesse. Tema aga ei jaganud meie muret, kamandas meid kohale ja võistlust jätkama. Siis ma mõistsin, et see on üks ütlemata tore, sõbralik ja soe võistlus, kus on eesmärk inimestele eelkõige elamust pakkuda, reeglid on inimlikud ja kõiki osalejaid, ka viimaseid, väärtustatakse.

rattakaart, mille mõõtkava me pikalt nuputasime

Jõudsime pooletunnise hilinemisega silla juurde vahetuspunkti. Vaat seal silla all oleks pidanud valvefotograaf istuma ja tegema ülesvõtteid või lausa videoid nendest imepärastest akrobaatikaharjutustest, mida seal lisaülesande nime all sooritati! Meil köit polnud, nii et pidime jõe põhjast suutma üles hüpata nii kõrgele, et puudutada silla külge riputatud KP-d. Randy kükitas kaldal ja jagas nõu: kõige kiiremini olid ülesande sooritanud need, kes alt hüppasid, tehes üksteisele pätti. Valisime siis enda hulgast kõige väiksema – Monika – ja proovisime pätti. Hüppas. Ei ulatunud. Siis leidsime, et tuleb ehitada inimpüramiid! Meie Urmasega moodustasime püramiidi jalami, püüdes kiires voolus tasakaalu hoida ja Monika pidi moodustama tipu. Monika küll muretses, et kuidas ta ikka oma tossudega meie (eelkõige Urmase kui pikema) õlgadele ronib, aga adrenaliin ja külm vesi ei lasknud meil midagi tunda – saime püramiidi valmis ehitatud ja siis ta hüppas! Ja puudutas! Ja kadus! Voolu sisse. Hea et sain veel küünarnukist kinni, muidu oleksime pidanud minema kusagile teabkuhu allavoolu teda otsima.

Järgnes jalgsietapp. Aega oli vähe, leidsime, et jõuame ainult ühe punkti võtta. Tundus lihtne ülesanne – kohale sörkida, ‘piiks’ teha ja tagasi tulla. Kohale jõudes aga selgus, et kaardil kirjeldatud mets on üksjagu oma ilmet muutnud, kammisime ja kammisime teeäärset tihnikut, aga lõpuks pidime vägisi loobuma, kuna aeg sai otsa. Taaskord pidime tagantjärele tõdema, et olime liigselt kaardi pilti usaldanud ega pööranud tähelepanu näiteks sellele, mis AASTAL see välja oli antud -1987… Ausaltöeldes kripeldab see punkt mul siiamaani, oleks tahtnud, et keegi näidanuks pärast kätte, kus see kivi siis ikkagi oli.

teine ämber, kaart 1987, meile miinus 2 punkti

Edasi kanuu. Otsustasime ülesvoolu mõlada, kuna silla alt edasi tundus vool liig kiire, et pärast sealt ülesvoolu tagasi saada meie väheste kanuujuhtimise oskuste juures. Alustuseks ‘lõikasime’ kohe läbi roostiku, mis tähendas seda, et pärast väikest vaikse veega soppi pidime kanuud tükk maad põlvini mudas vedama kuni lahtise veeni. Urmas istus algul ette, kuna arvasime et esisillavedu on ju hea – veab meid mõnusasti edasi, aga selgus, et vastuvoolu liikudes polnud see kõige parem mõte – raske esiots kippus kergesti küljele kalduma kui paat vooluga vähekegi nurga alla sattus, ja mina tüürimehena ei jõudnud kuidagi nii kiiresti poolt vahetada kui paat siia-sinna hüples. Tee peal tuli meile kõigepealt vastu Kadarbiku võistkond ja ergutas rõõmsalt meie kipakavõitu esisillaveoga paati, edasi tuli vastu WT eliitvõistkond ja õpetas: pange Urmas keskele, on stabiilsem! Tõepoolest, kogemustega võistlejate nõu tuleb kuulata, järgmises KP-s tegime vahetuse. No siis läks edasi nagu lepase reega, osalt ka seetõttu, et sõitsime juba tagasi allavoolu, mis on tüürimehele lihtsam variant.

kõige räsitum kaart, näind vett ja vilet

Eelviimane, rattaetapp, oli meil edukas, jõudsime võtta rohkem punkte kui loota julgesime ja jõudsime õigeks ajaks vahetusalasse. Tee peal nägime veel päris ehtsat mäkra umbes 5 meetri kauguselt, siis nägime veel teisi võistlejaid, sh lõpuks võitnud tiimi, kellele haakisime ennast sappa, et võtta soopunkte, ning meiega liitus veelgi rahvast, lõpuks sumas seal soosihil oma 15 inimest. Lõpuks nägime ka uuesti meie esindusvõistkonda, kellele püüdsime sappa võtta, aga kellel oli nii tuline kiire, et libisesid ikka eest minema.

öine defilee-jooksukas

Viimaseks jalgsietapiks oli Monika juba päris kurnatud, kuna tal polnud terve päev söök kuidagi sisse ei läinud, oli tekkinud korralik energipuudus. Sellele vaatamata oli ta vapper ja nõustus minu ergutusel lisaks plaanitud ühele KP-le veel teisegi järele minema. Kuigi jah, ega see meie lõpparvestust enam ei muutnud, aga ma lihtsalt tundsin, et peame ikka ühe kompensatsioonipunkti veel võtma, et päev oleks korda läinud.

Päeva lõpetas mõnus saun ja palju toredaid inimesi!
Suur aitäh korraldajatele ääretult sõbraliku võistluse eest!


Responses

  1. Ja lubatud statistika ka:
    ratas 76 km
    jalgsi 20 km
    kanuu 10 (?) km

    Üle saja kilomeetri seega erineval moel liigutud, lugupeetavad kaasvõitlejad. Edasi pikematele retkedele!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: