Posted by: Kei | august 12, 2011

P-L (seitsmes päev) Kui sa tahad teha õunakooki täitsa algusest, siis kõigepealt pead sa looma universumi. Carl Sagan-astrofüüsik.


25. juuli, esmaspäev

 Kei:

„Hommikul oli Mari varakult ärkvel ja jõudis telgist välja just selleks ajaks kui poolakas asutas end ära sõitma. Foto koos selle rändurihingega.

Hommikupudru. Lõpuks kella poole ühest, viimastena murulapilt, saime ka meie teele. Vastutuul oli tugev. Hoidsin ennast Mari selja taha ja sõtkusin hambad ristis pea õlgade vahel. Korraga tegi ratas imelikku häält. Olin oma esiratta Mari tagaratta ja rattakoti vahele kinni sõitnud. Lohisesin mõnda aega Marile järgi, aga siis vajusin kummuli maanteele külili maha. Kuklaga tundsin ja silmanurgast nägin veel suure auto lähenemist. Enne kui päris pikali käisin tegutsesin mõttes juba kiiret püstikargamist ja ratta maaneteelt kraavi lohistamist.

Kõik lõppes hästi. Kaubiku juhile ei tulnud auto rikkumise pärast tasuda ja ei palunud ta ka endale psüühilis-emotsionaalse trauma tekitamise valuraha. Ratas jäi terveks ja sõidukõlbuliseks. Enda siniseid marrastusi hakkasin alles hiljem märkama, siis kui Mari neile näpuga osutas ja marrastustele haavapuhastajat peale lasi.

Kaotused on järgmised:

* Pauli telgipõhjas on väike auk (juba “mäkkaiverdatud” Mari poolt hoole ja armastusega).

* Pauli madrats ei pea enam väga õhku kinni. Teadmata põhjus.

* Pauli lenksukott on täiesti lömmis – sellest „avariist“.

* Pauli veekindlakoti kokktõmbav nöör on kadunud.

* Minu sportkäekell ei talu niiskust, kaasaarvatud tavapärasest veidi tummisemat õhuniiskust.

 

NII SUURT portsu pole me Lätis olles veel lõunaks saanud ja söönud. Mina tellisin kana musta ploomi täidise ja juustuga ning eeldasin, et tuuakse kaks kanarulli ja lusikatäis kartuliputru kõrvale. Reaalsuses sain terve kana. Sellised lõuatäisi jagatakse NICAS.

Rucavas kiire hommikusöögivarude täiendus.

Ninaga vastu Läti piiri keerasime ära vasakule. Lõime telgi metsas püsti sekundi pealt. Kinnitades telgi väliskatte nurkasid hakkasid esimesed piisad kukkuma.  Nosime telgis õunakooki ja peale lürbime siitsamast nopitd raudrohuteed. Vana Tallinnat mekime niisama moepärast. Hommikul ründame Leedut. Tänane läbisõit 50km.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: