Posted by: Kei | jaanuar 1, 2012

Öine Xdreami jõulukaart jõulupuu ja kahe koeraga. Pauli kirjutatud!


 

Niisiis. Karini sünnipäevamatkast jäi Keile muidugi väheks. 7km Pääsküla rabas mööda laudteid ja metsateesid. Juba esimesel kilomeetril oli tal kindel plaan, et õhtul kell kümme peab minema tutvuma Xdreami jõulukaardiga! Kõigepealt üritas ta Marile auku pähe rääkida, et see ka ikka tuleks. Ei tulnud midagi välja. Minult pressis ta „jah“ sõna suhteliselt kergesti välja, sest no, mis saab mul olla vastu sellele, et minna kell 10 õhtul Harku metsa jalutama? Mitte kui midagi! Eriti kui veel minu uued pealambid vajavad testimist vihmas ja märgades oludes. Walkersite listis reageeris kiiresti Kristiina, kes kergendatult ohkas, et ometigi minnakse metsa sel ajal kui tööl ei pea olema. Nii meie seltskond siis kujuneski.

Veerand 11 olime stardis – Kei, Kristiina, Paul, Lola ja Lolo. Mina ettekujutus raja pikkusest oli  5km ja ma arvasin, et noh tunniga saame ikka hakkama. Väga optimistlik! Matka alguses täiesti pöördes Lola, kes üritas kõigigi mängida ja kiusas nii mis jaksas Lolot, kes pidid jooksma meie vahel slaalomi, et mitte saada pikali joostud. Lambitulede käes olid koerasilmad nagu säravad tulukesed ja Lolale andis kaunidust juurde tema kollane helkurvest (muidu kaob must koer öösse täitsa ära!)

Algus oli väga eeskujulik, Kristiina leidis metsasihi, kust pidi laugaste vahele keerama. Kuna mina olin Jõulukaardiga juba korra tutvunud, siis vähemalt mõnda punkti mäletasin üsna selgesti. Kui teised olid punktist 30 meetrit mööda jalutanud, siis teatasin valjuhäälselt, et punkt on 50 meetri raadiuses. See oli vähemalt Keile selge vihje, et nüüd on mööda tuldud. Keil on juba päris hea orienteerumise PT  tekkinud, sest ilma kaarti vaatamata, kõndis ta otse punkti ning sai selle eest kiita!

HÄID PÜHI

Umbes samal hetkel kui me esimese punkti poole liikusime algas üha tihene lumesadu. Jõulumeeleolu missugune! Nüüd aga pidime ületama ühte laiemat kraavi üle laia laua, mis oli sinna asetatud, et kuiva jalaga üle saaks. Ainsad kellel sellega mingeid probleeme polnud olid koerad – nelikvedu mõistagi. Märg ja libe laud oli kergelt jäässe külmunud ja selle peal oli lahtine õhuke lumi. Kerge akrobaatika ja saime kuivalt üle!

Teise punkti viis tee mööda suusarada. Tavaliselt põelvad seal kella kümne ajal lambid, aga nüüd oli kottpime. Tore oli see, et metsaalune tõmbus sadavast lumest üha valgemaks ja valgemaks. Vahetult enne küngaste vahel asetsevat punkti oli vaja ületada üks laiem kraav. Seekord oli kõige raskem Lolol, kes oma pisikeste käppadega üle kraavi hüpata ei jaksanud ja pidi tulema üle puude. Esimesel katsel oleks ta äärepealt vette pudenema – jäi esikäppadega  okste peale rippuma ja kuidagitpidi vinnas ennast enne märga ja külma suplust puutüvele tagasi. Teine „poomiharjutus“ oli edukas.

ROHKELT SEIKLUST

Kristiina ja Kei suutnud kuidagi kokku leppida, kas minna vasakult ümber tiigi, või paremalt. Lõpuks mindi vasakult ja õhinas Kei tormas võsasse, kuhu ta ka kinni jäi. Natuke rapsimist ja puhkimist ning okstest saadi võitu! Järgnes pikk jalutuskäik mööda öist metsasihti. Metsasiht ja tee lõppesid sildiga „eramaa“. Kuna jõulukaart ootas, siis mis meil muud üle jäi, kui jätkata mööda jalgrada punkti poole. Varsti paistiski lambivihus vasakut kätt lagunenud küün, kus asus kolmas punkt. Selleks hetkeks oli meil läbitud juba peaaegu 7km ja kell näitas südaööd!

JA

Järgmine etapp oli üks huvitavamaid. Kohe alguses läksime punktist natuke viltu välja ja jõudsime raja peale alles pärast väikest võsas ragistamist. Jõudnud suusarajale hakkasime otsima kohta kust saaks üle laia kraavi, kus vesi hoogsalt voolas. Lõpuks leidsime õige koha, kus olid mõned puud risti üle kraavi asetatud. Ja siis olime ühtäkki keset ülitihedat lumesadu. Lampide valgel oli see väga efektne!

Korraga käis minust eespool niuts-niuts ja siis veelkord. Järgnesid Kei vabandused Lolale, kelle käpa peale Kei astunud oli. Kuid mõne hetke pärast tuli järgmine niuts-niuts ja nüüd olime kõik ähmi täis ning Kei hakkas kartma, et oli Lola jalaluu katki astunud. Lola vaeseke püüdis meile järele tulla, aga näha oli, et tal on väga valus – paremat tagakäppa ta maha panna ei saanud. Märkasin, et Lola üritab käppa hammastega närida, nagu oleks seal midagi ümber. Ja nii oligi! Ei tea kuidas, aga mingit moodi oli Lola kummist vestipael otse tema jala ümber kerinud ja arvatavasti astus selle Kei nüüd kinni. Kumm on nii kõvasti ümber jala, et ime, et koeral jalas veri üldse liikus. Kei asus hambaid ja küüsi kasutades kummi  ära tirima ja pärast pikka pusimist see ka õnnestus.

Tagasi orienteerumise juurde. Leidsime lõpuks teeraja,  mis juhatas Kristiina otse augu juurde, kus saime teada järgmise osa jõulutervitusest.

TERAVAID ELAMUSI

Jäänud oli veel viimane punkt. Järjekordne kraaviüritus, kus Kristiina ja Kei üle mahalangenud puude neljakäpakil üle kraavi tulid. Selline tegevus ajas jälle pöördesse Lola, kes suutis nagu kummipall edasi ja tagasi üle kraavi hüpata ja roniva Kei peale haukuda. Enam-vähem otse saime jälle tee peale ja järgnes jalutuskäik tihedas lumesajus. Kui jõulukaart, siis peab olema metsas ka jõulupuu! Ja oligi! Siin on teel viimasesse punkti leitud jõulupuu! Väga ilus oli öises metsas.

Viimasesse punkti minnes otsustasid Kristiina ja Kei hargneda, Kei valis kindla peale mineku ja Kristiina läks otse läbi kuusevõsa. Vahet polnud jõudnud õigesse kohta, ei suutnud kumbki punkti üles leida. Käisid punktist 10 meetri kauguselt vähemalt 3 korda mööda. Lõpuks siiski langes valguskiir õigesse kohta ja ning oligi käes!

AASTAL  2012

Jäi veel rahulikult mööda suusarada auto juurde jalutada. Kokku tuli meil 12,6 km ja selleks kulus aega 2 tundi ja 52 minutit. Niiöelda kanuupunkt 36, keset kraave ja laukaid jäi meil seekord võtmata, sest muidu oleks veel vähemalt tund aega läinud. Igati vahva ja meeleolukas jõulukaart oli! Ja öösel kaardi vaatamine lisas ekstreemsust kõvasti juurde!

HUA


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: