Posted by: Paul | mai 16, 2013

EXTAR48 Live


Hei-hei! Kei, Paul ja Liis püüavad järgmise kahe ööpäeva jooksul tuua teieni EXTAR48 muljeid otse sündmuskohalt.

Kell pool viis läks mesilastaru sumisema. Riburada tulid tiimid ja mäng käis selle peal, kellel on kõige suurem kast varustusega. Olgu öeldud, et 20 liitrise kastiga ei ole sa siin mingi tegija. Kilode viisi banaane, rohkelt coca-colalt, suured topsid spordijoogipulbrit ja kõike muud tarvilikku. Tundub, et nad kõik teavad kuhu nad on sattunud. Või…

Lapsesuu ei valeta:“Orienteerujad on need inimesed, kes tulevad kõik ühte kohta kokku ja hakkavad seal riidest lahti võtma.“

Kiire-kiire-kiire! Saaks juba rajale. Seal on aega küll! Pool tundi enne teevad hilised kohalejõudjad väga kiireid spurte auto ja võistluskeskuse vahel. Mõne osaleja silmist paistab paanika, kas ikka jõuab kaardialuse ratta peale,  kas on kott õieti komplekteeritud…

No tegelikult mõni on rahu ise… nimelt Maret saabub saali kontsaklõbinal ja seeliku lehvides, otse koosolekult. „Loodan, et siin on miski wifi õhus?“ küsib ta ja avab seal samas võimlemismatil arvuti, et viimast töömeili lendu saata.

Mida lähemale tiksub kell seda vaiksemaks muutub võimlas. Mitte, et saali jääks vähem inimesi vaid õhus on keskendumist. Mitte pinget, aga puhast keskendumist.

Aga siis saab aeg otsa ja Jõhvi spordikeskuse saal on valmis. Vot selline näeb välja 48 tunniks valmis spordisaal, kust just on mindud starti.

DSCF0485

Aga imekombel on kõik stardikaare all õigel ajal. Ja seal on kõigil hetk minutiks peatuda ja langetada oma pea, et mäletada Andres Minni, kes eelmine nädalavahetus  traagiliselt hukkus Eesti Orienteerumismeistrivõistlustel. Eesti seiklusspordi Grand Old Man oleks olnud rivis ka täna, aga paraku tahtis saatust teisiti. Me kõik loodame, et  see võistlus vääriline meenutus ühele kõvale mehele, seiklussportlasele ja seiklusspordi edendajale Eestis.

DSCF0482

Mis sulle antakse 48H stardis?! Kaart.

DSCF0475Aga proloogi kaart ei ole tavaline kaart. Õigupoolest enamus inimesi ei nimetakse seda isegi kaardiks. Üks valge paberilipakas,kus on üks punane kolmnurk ja kolm punast ringi. Sellest piisab, et kõik tormavad minema. Massipsühhoos!

Proloogilt saabuvad esimesena külalised Venemaalt – Garmin/Molodoy Boez. Minuti pärast saabub Vaude Matkasport ja kohe nende järgi Ilmäraeksimatud. Loodetavasti on kõigil kolm punkti taskus!DSCF0488

Ees ootab rattaetapp, mis viib võistlejad Peipsi järve kaldale,kus keskööl on Kauksis esimene vahetusala.  Võistlus on noor!

Kei, Paul, Liis


Responses

  1. Meritähtedele lisaülesanne: Mees elab üheksandal korrusel. Iga päev peale tööd kui ta koju tuleb sõibad ta liftiga neljandale ja edasi läheb trepist, kui väljas sajab vihma, siis sõidab ta liftiga üheksandale. Miks?
    Autasuks on kujuteldavad pannkoogid mida ma just praegu hommikusöögiks küpsetan:)
    Mõtetes teiega!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: