Posted by: Paul | mai 17, 2013

EXTAR48h 12 tundi täis


Rattavahetusalas kus meid kolmekesi rattaid valvama jäeti magas Paul 3 tundi autos ja meie Liisiga lageda tähistaeva all. Hullult ilus!!!! Peaaegu, et ei raatsinudki magama jääda, aga uni oli miski hetk siiski tugevam.

Äratuskellaks said need mõned sääsed, kes hommikul välja ilmusid ja muidugi Randy, kes oli enda värskenduseks teinud varahommikus supluse (üks punkt järves). DSCF0548

Heiti ja Tiit ja (16) saabusid kanuudega esimestena. Annemi on külmunud. Heiti hüüab, „mitä sa haluat, mulla on kaikea!“ Vihmasabin käis kanuuetapi ajal üle. Vesi all ja vesipeal. Õnneks –õnneks on SOE! „Mulla on toinen tuulitakki vielä!“ hüüab Heiti „vihreä ja musta, ota see musta!“

Kanuud vahetusalasse tassitud jagatakse Randy ema tehtud moosisaiu.

DSCF0550

Enamusel tuleb ette tõeline moosisaia naeratus. Stiilinäide siin.

DSCF0553

Vahepealsed tiimide sisesed kaotused on kaks Si pulka, üks murdus ja teine läks kaotsi. Kõik inimesed terved ilusad rõõmsad õnnelikud. Üks neljandik  võistlusest on läbi. Paul arvas, et noh nüüd hakkab soojendus osa läbi saama ja „mootorid“ töötavad ühtlaselt.

16 jättis ühe rattapunkti võtmata, põhjendusega, et see on Tiidu isa sala kuuseriisika koht ning Tiit teatas võistkonnakaaslastele, et seda kohta ei saa ta paljastada. Alati on hea, kui põhjus on olemas.

Üks pisike „valearvestus“ oli ka nendel sees, et kanuu kiiremini libiseks mööda vett, siis Annemi liikus mööda kallast ja Tiit ning Heiti kühveldasid. Arvestusest jäi välja, et jõuda vahetusalasse on vaja ületada teine Rannapungerja jõe haru, mis tähendas ujumist kevadkarges jõevees. Vahetusalasse jõudis Annemi kahvatu, märja ja läbikülmununa.

DSCF0542

Buduaari naisi kohtasime vahepeal jõe peal. Mõnus loba. Vaadati kella ja teatati valju häälega, et teistel algas praegu tööpäev. Koos rõõmustati, et meil on puhkepäev! Üks Buduaaritar küll muretses, et oli lubanud perele kooki, kõrvalt paadi mees teatas, et nüüd on pere näljas ja külmas. No meeleolu on lõbus!

DSCF0557

Teisena jõudsid vahetusalasse Vaude Matkasport. Nendel oli üks täiesti planeerimatu ujumine. Keerasid sõiduki kummuli. Juhtub ka kõige kõvematel tegijatel!  Võtsid nüüd päris pika aja vahetusalas, vahetasid vist kuni trussikuteni endal kõik välja.

DSCF0565

DSCF0581

Ja ühel hetkel läheb sagimiseks. Mõndades kanuudes on märgata kortsus ja pusas termokilesid. Mõnede kanuude mäkke  tassimisel on märgata esimesi ohkeid. Aga emotsioone on erinevaid. Kass Arturi arvetes on esimesed 14 tundi möödunud  kui silmapilk! Mikrofon öeldi just hetk tagasi lause: me oleme märganud , et mõned teist on märganud!DSCF0561


Responses

 1. Väga tore, et hoiate ka kõrvaltkiibitsejaid jätkuvalt kursis! Ootan uusi kommentaare huviga – oh kus oleks isegi rajal! Andke edasi minu parimad tervitused sellele moosisaianäole ja tema sõpradele ning kõige kaunimale võistkonnale rajal – Buduaar 48-le 🙂
  Maare

 2. Tervist!
  Selline küsimus, et kas mõnel võistkonnal gps lihtsalt ei toimi või miskit muud viga, et neid jälgida ei saa?

  Muidu väga tore lugeda otse kohapealt muljeid! 🙂

  • osad võiskonnad on pannud gepsu vahepeal kotti, sellepärast on olnud signaal nõrk

 3. Kuhu on jäänud hetkel Vaude – GPS näitab, et magavad kusagil tee peal….

  • no küllap on geps kotis tressipluusi all 😀

 4. Tänud hea ülevaate ja toredate kommentaaride eest! Kahju, et tuleb Interneti vahendusel jälgida.. rada näib põnev ja ilm ideaalne!
  Kas peale I mahalugemist on oodata ka pingerida?
  Jõudu ja jaksu nii osalejatele kui korraldajatele! Nautige.. kaugel see laupäeva õhtugi on..

 5. Nõuan infot Meritähtede kohte…………palun:(

  Pöidlad peos, Hedi


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: