Posted by: Paul | mai 17, 2013

EXTAR48h 17 tundi möödas


DSCF0592

Mina (Kei) paigutati mere äärde… no tegelikult on see muidugi järv, Peipsijärv, aga välja nägi nagu meri. Lainetega! Tuulega! Ja külm!

Liis pandi kahe saunaukse vahele jooksma ja  jalga ukse ees hoidma, et kõik tiimid oleksid 10 minutit kohustuslikus saunapunktis.

Paulil oli seekord mitu ametit, küll ajamõõtja saunalistele, küll GPS kaardi veebi üles saamine ja sellest ka tema väike rahulolematus sellekordse etapi pildisaagi kohta, sest ta ei pääsenud neid tegema… (sest pole tegelikult midagi, ise saab ju juurde vaadata profipiltniku tehtud pildikesi mille link peaks samuti xt-kodulehel olemas olema).

Niisiis. Mere kommentaarid kõige mahlasemad:

„Jalgu ei tunne ja munad surisevad!“ seda kuulis päris mitmelt mees ja segakonnalt, taoline polnudki liiga originaalne, lihtsalt puhas reality.

DSCF0595

Üks pistab oma varba vette. „Noh, kas läheme?!“

Teine pistab ka oma varba vette. „Kuule, järsku ikka ei läheks!“

DSCF0602

Buduaaride prouaema tõreles oma võistkonnakaaslastega. „Mul ju juba lapsed olemas, aga teie noored tüdrukud…“ Anniki võtti lihtsalt emal käest kinni ja nii nad läksidgi seda punkti sealt külmas veest ära tooma.

Punkt asus umbes 50 m kaldast. Vesi ulatus punkti juures rinnuni (sellisel 1.80sel, veidi väiksematel tüdrukutel ninani). GPS maha, vest selga (windstopperiks) ja minek.

Lätlastel üks õnnetu üle lenksu lendamine ja pärast seda vahetust jätkatakse kahekesi. Erika läks Eeroga lätipoissi haiglasse viima. Päris luu ehk ei läinud, aga suur põrutus-venitus õlale küll. Igaksjuhuks on kindlam kui ta ikka tohtritele oma kukkumisjälge ettenäitab.

Fratellid said selle vahetuse (ratta-jonorienteerumine) kahjuks nulliringi. Ebaõnn. Kaks rattakummi purunemist.

Liisi saunalood: nagu eelmiselgi aastal mõned istusid laval riietega, teised nende vahel alasti ja kolmandad üritasid viilida sellega, et oma ülekuumenemist vältida (sel korral oli saun tõeliselt kuum) jooksid vahetpidamata pesemisruumi külma vee alla ja piilusid pidevalt küsivate nägudega uksevahelt: kas juba on aeg täis.

Kõigile saunalistele on boonuseks külm smuuti. Aga seda antakse alles pärast „3 piiksu“. See toob kaasa olukorra, kus kõige kannatamatumad liikmed hakkavad torkima oma venivillemeid – „noh, tee juba kiiremini, ma tahaaan smuuuti!“

Meritähtede Sass kurtis oma raske saatust, et tema võistkonnakaaslased muudkui kihutavad. Räägivad muudkui, et võtame nüüd rahulikult ja siis kui asi tegudeni jõuab, siis ei jõua kuidagi sabas püsida. „Miks nad küll nii teevad!“, tuleb koos väikese muigega, et paistab, et saab hakkama küll! Anu näeb igatähes pärast 16 tundi täitsa reibas välja!

DSCF0591


Responses

  1. Läti poiss vaenekene pidi ühtekokku lausa 4 tundi tuttuues Ida-Viru keskhaiglas passima. Jagas teine minuga oma muret, et ei tea, kas augustiks, kui väljamaal suur võistlus tulemas, ikka õlg puru kukutud ja koledasti paiste läinud põlv terveks saavad… loodame ja hoiame pöialt!

  2. Tänud super-hüper väärtusliku info eest, olen nii tänulik. Kuidas Meritähtedel lisaülesande lahendamine edeneb? Kui võimalik, siis saadan tagant tuult ja reibast jalga kõigile ja Meritähtedele topelt:)

  3. Kei – lätlase Tomasi viis Hardi Ahtme tuttuude haiglasse ja Aiki koos Piretiga passisid seal ligi kaks tundi… kuna poisil puudus mingi dokument läks see talle mitukend euri maksma ja diagnoosiks venitus ja nihestus… Elus, rõõmus ja keskuses vaibal…
    Illukalt tõin kaasa veel ühe soomepoisi – venitus ja krambid… samas sai keegi uue sadula, keegi meesterahvas, ei vaadanud nummerit,,, palja pulgaga ikka raske… Molodoi bojets kaotas Illukal motivatsiooni, otsisid, mis nad otsisid, aga ei leidndki. Telk Jõhvis püsti ja uni magus… Kohtume hommikul kaevanduses.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: