Posted by: Kei | august 7, 2013

Teadusmehed on väljaarvutanud, et meieealistel läheb päevas vaja kaks tuhat nelisada kalorit.


1 poola start

„Ei vea alt sind karburaator,

Veelgi vähem akumulaator.

Võidab miljoni totalisaator,

Sest NUTITELEFON on meie organisaator.“

Mnjaaaaah… tegelikult sel hetkel polnud veel täit selgust ja arusaamist sellest, et need faking niinimetatud „nutikad“ riistad mõlema mehe käes on saatanast! Naiivselt ja õnnelikult lasime meestel näppida värskeid mänguasju seni kuni meie tegime tähtsaid naiste toimetusi. Kristiina õlitas ja paitas oma ratast. Mari pidas läbirääkimisi lenksul asuva odomeetriga ning mina avastasin, et tagapidur on klõpsuga lahti hüpanud.

Kui kõik tundus, et on valmis, siis julgesime turvalisest campingu WIFI tsoonist välja sõita ning… keerasime Kristiina ja Mariga väravast väljasõidul ninad vasakule…. Aaaga Kuno riist näitas suunda paremale. Kulmud kõrgel juuksepiiril ja peavangutuste ning õlakehituste saatel asusime Organisaatorile sappa paremale.

1,5km turvalisest Wifi tsoonist väljas sai selgeks, et nutikas riist on hoopis kapriisne riist. Kristiina teatas selge sõnaga, las jääda see riist rippu, ma tean kuidas ja kuhu minna, aaagaaaaa… Kuno rääkis musta valgeks ning kanakari keeras pirtsakale Organisaatorile kohusetundlikult taas sappa ja nii sõitsime taas turvalisse Wifi tsooni tagasi. Rattamatk justkui oleks juba alanud, 3 km sõidetud, aga meie olime samas punktis tagasi. Aeg ja ruum on suhteline ütleks nüüd paljutähendavalt siia lõppu mõni kvantfüüsik.

„Kuna meil ajutiselt pole mingeid perspektiive, siis ei oleks mitte paha ekskursiooniga liituda. Võib-olla on neil mingeid perspektiive?“

Telefonihelin ja teises otsas on Paulionu, kes tegelikult juba mõni aeg enne meid sõitis autoga campinguväravast välja, oma ratas katusel, et auto ette ära viia päeva kaugusele järgmisesse potensiaalsesse telkimiskohta. „Kei,“ alustab ta ettevaatlikult. „Helistan sulle, sest olen hetkel Poola KÕIGE suuremas OUTLETIS ja lisaks sellele on siin ka SUVELÕPUHINNASADU!“

Ekskursioooonileeeee!

Nagu üks mees hüppasime sadulasse. Siiski väikesed möödarääkimised Kuno nutikariista ja Kristiina mälu ja Mari ning Pauli omavahelises telefonimängus, otsi punkt Läti moodi. Lahendus tuli igavalt vanamoodsalt. Panin näpu linna Paberkandjal kaardile ja vedasin mööda joont Outletini, „Läheme siit!“ Kuno kahtles valjuhäälselt: „See tee läheb otse raudteejaama ja ei vii kusagile, minu riist näitab nii.“ Mina jäin vankumatuks, mille peale Kuno ütles meheliku kindlusega: „Kei tegi otsuse ja see on tema risk!“

„Minu risk!“ teatasin väga vapralt, „Kui jääme rongijaama kinni ja edasi ei saa, siis mina olen süüdi!“

Väga nostalgiline, väga tõrvalõhnaline, väga mahakooruvavärviline, väga kolisevaline, väga roosteline, väga kaubavaguniline, väga hingeline sõit kõige otsemat teed pidi Kõige suuremasse Poola Outletti.

„Margaritas ante porcos.“ See ei käi absoluutselt meie kohta. Meie oskasime neid Poola Pärleid hinnata. Päeva peaauhind läheb ilmselgelt Kristiinale, kes poodles endale 2 eurose jope-jaki, mis nägi välja väga äge. Ehk „üüber kuul“ kui kasutada Mari sõnu. Mari ise oli enam vähem seitsmendas taevas ja ei jõudnud ära imestada kui palju kaupa ja kui väikese hinna eest. Tõelise kõrgema kategooria poodlejana sai Poola Pood Mari käest viis tärni.

Ja üleüldse! Me võisime ennast väga vabalt tunda. Sest kõik see kaup, mis sai kokku krahmatud, seda ei tulnud ju endal tassida. Täielik lux ja lust ja lillepidu. Rattakotid tilbendasid rohkem moepärast mõlemal pool ratast. Paremas kotis olid puhtad aluspüksid. Vasakus kotis puhas sokipaar. Pardakotis käterätik. Ja ülejäänud… sulepadjad ju muu säärane raske kandam, selle vuristas kohale ju auto, mille roolis istus Paul.

No ja siis algas Poola teedega tutvumine. Teede ülevaade tuleb pildimaterjali abiga.9. poola tühikumm

20 km munakiviteed ja üks puru tagakumm. 4. poola kummivahetus

Külakaupluste varjulised trepid, ühed meie väga soositud puhkepaigad. Sulavad jäätised ja higistavad „limonaadi“pudelid.8. poola poepeatus

10 km söepurutolmuteed. Isegi kui sa ei suitseta, siis pärast sellise tee läbimist näevad su kopsud seestpoolt raudselt välja nagu oleksid pika staažiga ahelsuitsetaja. Pärlendavad higipiisad on vaid kujundlik väljend, sest need nired, mis kaenlaaugust ja rindade vahelt alguse said ei pärlendanud sugugi. Nõred ja nired on hallika ning läbipaistmatud ja jätavad üle keha nähtavaid tätuulikke värske disainiga triipe järele.7. poola golfiklubi

 „Kas sul on romantiline iseloom?“

„Oleneb, millal. Praegu on.“

Mari ohkas.

„Ema ütleb, et olen sentimentaalne.“

„Sa ei näe sedamoodi välja.“

„Aga ometi olen. Armastan kõike, mis on ilus, ja erutun väga kiiresti. Praegu olen kohutavalt erutunud.“

„Nojah, siin on tõesti väga ilus,“ ütlesin kohmetunult.

„Ma ei unusta kunagi seda õhtut.“ Ta vaatas mulle pisut imelikult otsa ja langetas äkki pea. „Kas sa kirjutad minu salmikusse?“ küsis ta muutunud häälega.“

Romantilised Maisipõllud

11. maisipõld

Sentimentaalne kuldne nisupõld ilusate punaste moonidega.

10. poola moonipõld

Erutav masinateparkla kortermaja ees.

12. autoparkla

Ja meelt liigutavad rapsiväljad, aga nendest jäi ülesvõte tegemata, nii, et tuleb kasutada oma ohjeldamatut kujutlusvõimet ning fantaasiat ja manada see endale silmade ette.

Kui 55km rattamatkatud, siis ootab meid nelja teeristil Paul ja juhatab söe/tolmu/liiva/metsa/kruusased kehad ja veel lisaks ka õnnelikud hinged sooja järve pesule, sest enne ei lasta kedagi telki . Hügieen ülekõige!

„Viimaks ometi saame magada hügieenilistes tingimustes.“

Telgid saavad püsti pimedas. Tegelikult Pauli pealampide valguses, mis on puu otsa kinnitatud ja mida assisteerib absoluutselt täiuslik täiskuu. Valgust on meie telgiplatsi sama palju nagu Laululaval Madonna kontserdi ajal! Staarid on taevas ja pea puhkab sulepadjal.

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: