Posted by: Kei | august 21, 2013

“Rattamatkajal on lubatud uskuda ennetesse.”


Reede ja laupäev, otsas see ongi selleks korraks.

“Ei tohi tõusta voodist vasaku jalaga, minna üle tee, kui sellest läheb üle must kass või tühjade ämbritega naine, ei tohi laenata taskurätikut, hirmutada valget tuvi, soola maha ajada, kuulata, kuidas vasak kõrv pilli lööb, mõtelda selle peale, et vasak peopesa sügeleb.”

Telgist välja roomates ja seina pealt kraadiklaasi silmitsedes… hommik, kell 10:00 soojakraade 41. Kristina taarub külma dushi alla. Mari maadleb suundade selgitamisega, disorienteeritult.

1. päikeselaks

Kellegil ei ole lihtne, aga kes on üleüldse lubanud, et elu lihtne oleks…

Kõik nohisevad vaikselt ja käivad edasi-tagasi auto ning laagriplatsi vahet. Järjest avaramaks jääb laagriplats, järjest umbsemaks saab auto. Ühendatud anumate sündroom. 2. täislaetud auto

Kusagilt on välja imbunud taas saksamees, kes teab une pealt ka kuidas eesti keeles „kodumaa“ öelda.

Mari meisterdatud ja Pauli puhtaks pestud nõudelt munaputru sisse vohmides otsustame kambakesi Termaalvete kasuks. Kudenud ja loppis näod. Uimased lagipähe lajatavast päikesest veame ennast autoni. Läheb sõiduks. Suund on selge ja siht silme ees.

“Kohe meenus mulle, et olin hommikul tõusnud vasaku jalaga, särgi pahupidi selga ajanud, üle õla sülitanud ja et vasak kõrv oli pilli löönud.”

Jõuame valitud kohale. Lõhnab nagu Mudala Pärnu rannal. Kell on 12 ja meile… tegelikult küll Kristiinale, sest ta on ainuke, kes meie seltskonnast saksakeelt mõistab, tehakse selgeks, et alates kella kolmest võetakse vastu ka turiste. Sinna maani tegeletakse tõsise teraapia ja sanatoorsete põdejatega.

Otsustame mitte aega koha peal mölutamisega surnuks lüüa, sest tegelikult tuksub süda juba kodutee kasuks ning hing ihkab… hakkame lõpetama, hakkame lõpetama. Täidame pudelid sooja mineraalveega tasuta kraanist (a´la Värska sanatoorium).

Paul on uurinud kaarti või nutijunni, igal juhul ütleb ta, et enam-vähem kodumaa suunale jääb veel 3 Termaalvee kohta.

Algab agoonia.

Kuumus.

Kitsad, käänulised teed, täis poola rekkajuhtidest kihutavaid surmapõlgureid.

Ja ei tule, ega ole Termaalvesisid on vaid Spaaaaad ehk ujulad.

Ei peatu pikemalt sel teemal, sest see viis katuse lendama. Lõpuks sõime ühe ujula kõrval sööki. Selle sama söögi laua taga võtsime kokku emotsionaalselt ja intelligentselt reisi. Leppisime sellega, et Termaalveed pole sel korral meie jaoks ja istusime rahunenult autosse ning alustasime Isamaa ja Emakeele ning Kodumaa suunas sõitu. Ilma ühegi segajata.

Mari: Järgmisel aastal. Kohe kui on ära otsustatud millise riigi valime Põhjast-Lõunasse jätku etapiks, siis tellime endale ise ja isiklikult kaardid. 14 eurot on väga odav hind selle eest, et sa ka saad aru kuhu suunas liigutakse ning miks mingid otsused vastu võetakse.

Kei: Sellisel juhul jääb ära ka „linnulennult“ jutt.

Kristiina ja Paul on nõus.

Minu isiklik tähelepanek. Nuti telefon, Geps või elektrooniline Maps see muudab inimesed mitte inimeseks. See imeb sisse nagu toru ja kaob absoluutselt igasugune reaalsuspuude. Tuleb hoopis puue. Inimene muutub justkui juhmiks. Võib-olla keeran veidi ka üle võlli. Aga see on minu kogemine sellest asjast.

“Sellel pole tähtsust, sest mustade vurrudega miilits tähendab õnne, trellide taha panek aga tõmbab risti peale kõikidele ohtudele, mis mul veel ees võisid seista. Võime rahuliku südamega hakata järgmise aasta rattamatka planeerima.”

Nüüd kõik kallid ja armsad kaasa reisijad ridasid pidi. Ei piina teid järgmise 30 tunnise autosõidu kirjeldamisega. Vaid hoopis palun kaasamõtlemist ning mõtete jagamist.

Meie kaalukausile jäid järgmise aasta alustamise riikideks:

Ukraina

Tsehhi

Saksamaa

Prantsusmaa

Kanada

Kellel on kogemust või niisama infot, miks mõni riik oleks eelistatum kui teine ja võib-olla hüppad ise järgmine aasta ka sadulasse ja liigume koos.

“Värava ees palli ei soojendata!”

 

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: