Posted by: Kei | juuli 27, 2014

6. Kui lõppeb jõud


Kuidagi ja kusagilt oma märkmiku ridade vahelt leidsin ülesse Mari käega ja helesinise pliiatsiga kirjutatud read, mis väidavad, et:

Esimesel päeval läbisime ratta seljas 41 km ja teisel päeval läbisime ratta seljas 31 km ja kolmandal päeval läbisime ratta seljas koguni 46 km. Kas ja kuidas see kõik klapib ka Aaaast Ooooni professori ülestähendustega? Eks seda annab meil veel oodata, aga lootus sureb viimasena, nii, et Paul, palun vaata meie kilomeetrid ja millimeetrid nende retkede kogusumma kudagimoodu kokku, siis saaks inimestele ka midagi konkreetset, faktiliselt ülestähendatud, mõõteriistadega mõõdetud ning mitme sõltumatu katsealuse poolt ja peal läbiproovitud edastada. Muidu udutame siin niisama sellist ümmargust juttu kokku…

„Seal meie ees oli tilluke maja, selline piparkoogionnike, majake justkui6. piparkoogimaja mingist teatrist, kõndisime ninapidi juurde, ja maja ees oli tilluke pink ja aken nii väike nagu talukambri klaasruut ning uksed olid pööraga nagu keldriluuk, kui me oleksime tahtnud sisse minna, oleksin isegi mina pidanud kummarduma, ent uks oli lukus… ja nii me vaid piilusime tibatillukesest aknast sisse, vahtisime niimoodi oma viis minutit ning vaatasime siis teineteisele otsa ja lõime peaaegu kartma, kananahk tuli peale, selles majakeses oli kõik täpselt samamoodi nagu ühes meie hotellitoas, samasugune tillukene laud, väikesed toolid, justkui lastele mõeldud, isegi samasugused kardinad olid seal, ja täpselt samasugune lillelaud, ning iga tooli peal istus nukk või mängukaru, seintel oli kaks riiulit… ja nendel lelud justkui mänguasjapoes, terve sein mänguasju täis, trummid ja hüppenöörid, kõik üksteise kõrval hoolikalt reas, keegi oli need hetk tagasi just paika kohendanud, sättinud meie tarvis, et me ehmuksime või oleksime liigutatud… selline onnike täis sadu lelusid!…”

Ei..ega minul on nende tsehhi dusshidega kohe omaette suhe! Päev läbi kitselõhnalisena ringi liikunud tervitan eriti soojalt me järgmist laagrikohta ning laagridusshi. Nuuuuh, sisenen siis mina täisvalmidusega, taskud münte täis, keraamiliselt plaaditud ja viisakalt väljendudes: veidikene uputavasse rõskesse ruumi. Koorin ennast paljaks kui vastsündinu ning astun selleks ettenähtud „lahtrisse“. Surun nuppu seinal ja kiljatades põrkan ennast vee eest kaitstes eemale. Jäääääküüüülm vesi! Kohe kui ma häält tegin ja eemale kargasin jäi ka veejuga seisma. Justkui ehmataks tema minu ehmatust. Mina jõllitan ohutust kaugusest vett jagavat atribuutikat ja mulle tundub, et tema jõllitab mind vastu. See jääkülm dushh tuli ootamatult. Püüan nuppu ilma vajutamata keerata vasakule ja paremale, et ehk annab seda külm-kuum kraani endale sobivaks reguleerida. Ei miskit. Ei liigu millimeetritki. Tehnika ei lase endaga manipuleerida. Just sama nagu inimmeel ei allu ja tõrgub kui keegi üritab oma tahet peale suruda. Isiksus ikkagi see tsehhi dush. Kuid nüüd olen veelgi rohkem valmistunud ja hiilin kraanile lähemale külje pealt. Õnneks on jumal kinkinud mulle pikad käed. Eemalt ja kaugelt küünitan nupuni. Vajutan. Külm… aga enam mitte nii nagu oli esimesel korral. Julgen koguni lähemale astuda. Tundub, et sellise vaikselt ligi hiiliva taktikaga saab luua dushiga soojemaid suhteid. Kuid vesi saab seal samas ka kohe otsa. Vajutan uuesti, soojem kui enne. Vajutan veel, veelgi soojem, nii saab juba ennast tasahilju hakata voolava vee alla libistama. Vajutan taas nuppu, ei noh, täitsa kohe nii… võiks öelda, et lausa mõnus. Ainult, et sellest järgmisel hetkel katkeb taas veevool. Üks käsi siis kindlalt pumpab nuppu seinal ja teise käega loputan hommikust kitseseepi maha. Mnjah… iga järgmise pumpamisega tõuseb ka veetemperatuur. Kuni see on juba kuum ja siis veel kuumem ja siis nii kuum, et polegi vaja muretseda seebiste ihukarvade pärast, sest kui see kõik jätkub taoliselt kõrgeneva kuumusega siis pole enam karvu, mis saaksid olla seebised. Üleni õhetavana ja auravana ja roosana loobun ning tunnistan võitmatut tsehhi dushhi. 2:0

6. saledustestMarile seda kõike kurtes, aga no ega tema ei ole pehmete killast! Krahmab käterätiku rulli endale kaenla alla ja läheb selle dusshiga dialoogi pidama. Tagasi tuleb Mari märgade juustega ja silmis kaval pilk.

„No kuidas läks?“ uurin põnevil.

„Ma seisin üks käsi nupul, aga nõnda, et tulikuumvesi minuni ei ulatunud ja siis teise käega tõmbasin selle kuuma joa alt kiiresti läbi ja taoliselt ma ennast märjaks pritsisingi!“

6. kuru2

Laupäev ja KOKORIN. Kokorini kurud ning kanjonid käisid läbi ka Küllelt saadud sõnumis kus oli loetletud veel hulk ja huvitavaid kohti mida külastada ning vaadata, aga ega siis kõike jõua ja igale poole jaksa. Tuli välja, et selles kohas oleme me esimesed eestlased keda pererahvas oma ihusilmaga näinud on. Algul peeti meid loomulikult hispaanlasteks. Muidugi, ega siis kohalikud dushi all temperamentseid tantse karjatuste saatel löö.

Hommik on paljulubav. Lind oli sittunud Paulile rattasadulale ja see6. võimlemine tähendab ju ainult õnne ja ratsa rikkaks, mis muud. Pakime auto, sööme hommikust. Jätame auto ja rattad pakitult meid ootama ning tõttame jalgsimatkale. Kokorini Kurud Kanjonid Koopad! Ma täiesti siiralt usun, et seal tehti Harry Pottery, Alice Imedemaal ja V-alian filmivõtteid!

Ohh! Mul oli peaaegu, et meelest ununenud! Huvitav kas see oli eile, aga võib-olla oli ka juba üleeile… no igaljuhul, mis tähtsust sel päeval on. Lugu ise on oluline.

Pärast mingisugust lõunapausi läksin mina autorooli ja Mari ning Paul asisid ratastel sarvist kinni. Kaardil näidati mulle kätte koht kus ma neid rattataltsutajaid ja teedehirme ootama pidin. Teed on väga ahtakesed, just kui saleduskuuri läbi teinud. Kaks autot sinna küll kõrvuti ei mahu ja tegelikult kui vastu tuleb teine auto siis mõlemal sõiduriistal on tegemist, et kusagile seisma roomata selliselt, et teisel või sinul endal oleks võimalus mööda hiilida. Ahtad ja käänulised ning ülesse mäkke looklevad on need teed. Tipus, kus oli meie kokkusaamise koht asus kohvik. Täpselt tipus, täpselt ristmikul. Autot polnud kusagile parkida, sest ega peale kohviku ja selle nelja tee risti sinna mäeotsa mitte midagi muud ei mahtunudki. Ainult kohvik ja ristmik. Teed, mis said alguse sellest ristmikust hakkasid kohe igaüks erinevasse ilmakaarde mäest taas alla laskuma. Laskusin siis minagi autoga ühte rajakest pidi kuni märkasin kohta kuhu sain auto taoliselt tagurdada, et selle tagumised rattad olid vastu mäeseina ülesse poole ja auto enda tagumik näitas punaseid tulesid taevale. Ebaviisakas küll, aga no mis sa hädaga teed. Jätsin siis auto taoliselt esiratastele turnima ja kõndisin ise tagasi kohvikusse ootama oma kaaslasi. Kohvikul oli tore nimi: „Kui lõppeb jõud“ ehk KONETS SILU. Kohvikul oli peremees ka, selline viikinglase moodi mehemürakas. Suur kui karu ja karvane kui karu. Nimi tal ka karule kohane: PEPA. Heledate juustega, mis olid hobusesabaks kuklas pidas seal seda veidrat kõrtsi. No nii ja siis tulid minu sõbrad. Kõigepealt saabus rattal Paul. Lubage lisada, et verine Paul ja siis tuli higine Mari. SILU oli neil kahel kohe väga KONETS. Ai ai ai ja oi oi oi vangutasin ehmunult pead, mis siis küll neist kahest sai! Paul olla kihutanud ühte pimedasse kurvi sisse nii, et kui kurv nägijaks sai siis näitas nurga tagant meest, kes pahaaimamatult oma saksalamba koera rihmas jalutas. Paul pressis pidureid mis mehe käsi sai ja tõmbas endal külje maha. Nüüd see sama külg jooksis ka verd. Tühi-tähi, kallasime rattapudelist vett peale, pesime kruusa jalakarvadest välja, veendusime, et see oli tõepoolest ikka hall kruus mitte valendav luuots ning nii see ka jäi ja pulmadeks paraneb ära. Saksalambakoer, kes meest jalutama oli tulnud, nemad pääsesid vaid väikese ehmatusega ja mitte ainsamagi kriimustusega. Karune viiking keset tsehhi lauskmaad pakkus meile taldrikutäis heeringat, teine täis hermeliini ja kolmandas kausis olid soojad oad. Sõime ja matsutasime suure suuga.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: