Posted by: Kei | august 4, 2014

11. Tervitused Tsehhist


4. jan zizka 2

„Oleme jõudnud TABORI linna. Keset peaväljakut seisab JAN ZIZKA sõjaväepealik, keda kutsuti Ühesilmseks kuna ta oli pime ühest silmast. Tema täiustas uuenduslikult hobuvankrid musketite ja kahuritega selliselt, et neist said väga raskesti peatatavad väikesed „tankid“. Jan Zizka kuulub seitsme väejuhi hulka maailmas, kes ei ole mitte kunagi kaotanud mitte ühtegi lahingut. Ja selle tähtsa mehe ees sööme meie oma lõunast seenesuppi.

2. sulgpall

Murelid on siin magusad. Mesimagusad. Magusad kui datlid! Sööd paar marja ära ja siis on igasugune magususe limiit ületatud. Murelitega üllatavad meid kohalikud korilased. Paul ja Kuno. Teevad oma suuremad reviire täpsustavad tiirud ära ja tagasi jõuavad mõlemal liitrised rattapudelid triiki punaseid marju täis. Mis nii elul viga! Õhtuti on meil sulgkerged turniirid ja disco.

17. kala

Süüa saame siin hästi! Keefiri kulub liitrite kaupa. Ujumas käime iga kord kui selleks avaneb võimalus, peaaegu iga päev. Päeval on meil vaiknetund, kes kus põõsa varjus põõnab.  Ei möödu päevagi ilma raamatu lugemise ja kuulamiseta. Pärast seda elava aruteluga. Kondame ju neid kohti pidi mis raamatu lehekülgedel ette tulevad. Kõige tõsisema küsimuse viskab õhku Kuno: “Mis õigustab enesetappu?”

6. ruuporPaul parreerib: “Mis on juudi ja kristlase vahe?” Kõrb, tappev kuumus ja kuivus. Veepudeleid on üks ja see on sinu oma. Sellest jätkub täpselt nii palju, et kui veepudelit tarvitab kaaslastest vaid üks, siis see üks jõuab ka välja oaasi. Kui hakata veepudelit jagama või siis püüda nõrkenud kaaslast seljas kõrbest välja kanda hukkuvad mõlemad. Kuidas toimiksid sina? Kristlane püüab teha kõik, et pääseksid mõlemad. Selle tagajärjel ei jõua kõrbest välja kumbki. Juut seevastu hoiab pudelit oma käes ja usub, et kui Jumal on andnud temale selle pudeli, siis ta ka tahab, et kõrbest jalutaks välja tema. See on jumala soov ja õigus.

7. hüpiknukkMillal tunneb inimene, et ta ei ole hüpiknukk? Kuidas ta saab olla selles kindel?

8. hääd und


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: